detskedomky.cz > Novinky > Video návod: Jak poskládat domek?

Video návod: Jak poskládat domek?

Přijela k vám domů velikánská krabice s domečkem? Pak určitě sedíte s návodem v ruce nad jednotlivými díly, které se snažíte poskládat. Díky šikovnému videu vám poradíme, jak lze postavit dětský domeček Smoby My House, ale také se dozvíte, kde vůbec takovou hračku v zahradě umístit.

Poskládat domek není až tak náročné. Nikdy však nepodceňujte postup, který doporučuje výrobce. Někteří domácí “kutilové” totiž zvyknou při montáži hračky jednat čistě intuitivně, některé součástky vynechají nebo nedodržují správné pořadí kroků. Takhle se může stát, že jednotlivé díly nebudou smontované správně a domeček nebude stoprocentně bezpečný. Rozhodně doporučujeme držet se návodu nebo instruktážních videí. V takovém případě nemůžete nic pokazit.

Zapamatujte si, že domeček pro děti by měli montovat jen dospělí. Z balení třeba totiž nejdříve oddělit různé plastové či kovové spoje, které nejsou součástí samotné hračky, pouze slouží k ochraně jednotlivých dílů během převozu.Před každou hrou vašich ratolestí zkontrolujte stav domku z hlediska montáže, ochranných prvků plastových či elektrických dílů a v případě potřeby dotáhněte šrouby, nebo znovu upevněte bezpečnostní prvky a hlavní části. Pokud zjistíte nějaké poškození nebo chybu, přestaňte domek používat.

Kam s domečkem?

To je další složitá otázka při koupi této hračky. Pokud plánujete umístit dětský domek v zahradě, dobře si promyslete, jaké místo mu vyberete. Dodatečně ho přesouvat totiž není zrovna jednoduché.

Přestože je dětský domek ve srovnání s drobnými stavbami pro dospělé, jako jsou altánky nebo domky na zahradní potřeby, stále dost malý, přece jen zabere na vašem dvoře značný prostor. Ověřte si tedy, zdali se domek do vaší zahrádky vůbec vejde. Třeba myslet i na to, že domky mají vstupy a otvory často umístěny na více stranách fasády, musíte proto počítat s extra prostorem, který se postará o pohodlný a bezpečný přístup dětí k “hrací ploše”. Výrobci doporučují, abyste v bezprostředním okolí domku nechali ještě alespoň 2 metry volné plochy.

Dětský domeček Smoby My House s 2 dveřmi a elektronickým zvonkem

Dětský domek Smoby My House
V dětském domečku Smoby My House je množství oken, piknikový stolek, poštovní schránka i elektrický zvonek.

Domek byste neměli přímo instalovat na tvrdý povrch, jako jsou beton či asfalt. Použijte měkkou podložku, která lépe absorbuje případné lehké otřesy při hře. Pro zachování bezpečnosti vašich drobečků byste měli zvolit místo bez plotů, garáží, domů, bazénů, visících větví, potrubí nebo elektrických kabelů. V blízkosti domku by se neměly nacházet různé překážky, které by dětem při hře mohli ublížit. Na těžké okrasné květináče či jezírka raději zapomeňte.

Umístit domeček pod stromy může mít své výhody i nevýhody. Přestože má hračka kvalitní anti UV filtr, který jí barevnou povrchovou úpravu chrání před vyblednutím, místo pod košatým stromem poskytne dětičkám při hraní příjemný stín. Pokud se však na to díváte z hlediska údržby, může se hračka rychleji zašpinit, zejména na podzim, když ze stromu začne padat listí.

Věříme, že svým pokladům vyberete krásný dětský domek, se kterým se v zahradě zabaví na celé léto!

Navigace