detskedomky.cz > Novinky > Požadavky na dětské domečky

Požadavky na dětské domečky

Děti milují hry venku a rodiče by je nikdy neměli nutit, aby zůstávaly doma, když je venku pěkné počasí. Můžete se obávat toho, že se vaše dítě zraní nebo si bude hrát na špinavé zemi. Naštěstí existují možnosti, jak se může dítě zabavit venku a přitom být v bezpečí.

Které dítě netouží po svém vlastním domečku? Místo, ve kterém si mohou zahrát s ostatními dětmi a zároveň být venku na zahradě a blízko rodičů. Proto jsou domečky pro děti tak oblíbené a rodiče si dávají záležet na správném výběru. V současné době existuje nesmírné množství dětských domečků, které nabízejí různé možnosti. V minulosti byly kvalitní dřevěné domky téměř nedostupné. Ceny byly pro většinu rodin příliš vysoké, ale šikovní tatínkové si poradili po svém. Bezpečnost domečku závisela na zručnosti tatínka. Dnes jsou domečky dostupné v různých materiálech, motivech, barvách a designu.

Materiál pro dětský domeček

Někteří rodiče si možná pamatují časy, kdy si hrávali venku v dřevěných domečcích a donekonečna rozebírali své kamarády nebo si plánovali výpravu za dobrodružstvím. Pokud ano, tak si možná pamatují i trčící hřebíky z jednotlivých desek a nepříjemné třísky, které se jim dostaly pod kůži. Dnes je situace zcela jiná a existuje velký výběr kvalitních domečků se speciální povrchovou úpravou anti UV, která je velmi odolná vůči slunečním paprskům. Rovněž dobře odolávají i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Technologie jdou dopředu a dítě si zaslouží domeček, ve kterém se může bez obav hýbat a honit. Ovšem existují i dřevěné domečky pro děti, ale je třeba se o ně starat, ošetřovat dřevo proti škůdcům a nadměrné vlhkosti. To zabírá mnoho času a ten rodiče často nemají.

Domeček pro děti ze dřeva
Dětské dřevěné domečky podléhají zubu času rychleji než plastové domečky.

Sety dětských domečků

Existuje mnoho typů dětských domečků. Rodiče vybírají samozřejmě podle ceny, ale hledět by měli i na to, kolik mají dětí, jak mají velkou zahradu a zda se jim nevyplatí koupit rovnou dětský set domečků s doplňkovými hračkami za zvýhodněnou cenu. Existují různé Sety dětských domků s kuchyňkami, skluzavkami, pískovišti, houpačkami a mnoha jinými krásnými hračkami. Výhodou dětského setu domků je nejen výhodná cena, ale i design a barvy jednotlivých hraček, které spolu ladí a tvoří nerušivý prvek každé zahrady. Příklad moderního dětského domku pro děti si můžete prohlédnout na videu níže.

 

Navigace